• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°

Tarihçe

Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Hastanemiz Sağlık Bakanlığı tarafından Temmuz 1958’de kurucu Başhekim olarak görevlendirilen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı merhum Dr. Sadık Yağcı tarafından Isparta Doğum ve Çocuk Bakımevi adıyla, şu anda Kızılay Kan Merkezinin bulunduğu yerde 17 Eylül 1958 tarihinde hizmete açılmıştır. Açılışı dönemin Başbakanı merhum Sayın Adnan Menderes de onurlandırmıştır. 
Bünyesinde 1959 yılında Köy Ebe Okulu açılarak 2 yıllık kurs sonunda yetiştirilen ebeler hastane ve köylerde ana sağlığı başta olmak üzere eğitici ve koruyucu sağlık hizmetleri vermiştir. Anne ve çocuk ölümlerini azaltmak için 1960 yılında Ana çocuk sağlığı merkezi açılmıştır. 
1958 yılında hizmete açılmış bulunan bina ihtiyaca cevap vermediğinden hastane yapılması için teşebbüs edilmiş ve Bakanlık Makamının Tip Projesinin uygulanmasına karar verilmiştir. 
1968 yılında 175 yatak kapasiteli olarak şu anki yerinde 2 blok halinde hizmet vermeye başlamıştır.
Hastanemizin ismi 2009 yılından itibaren Bakanlık Makamının Olur’u ile  ‘’Isparta Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ”  olarak değiştirilmiştir.
Mevcut binada acil ve poliklinikler kısmındaki fiziki yetersizlik nedeniyle Bakanlıkla yapılan görüşmeler neticesinde içinde acil, poliklinikler ve radyoloji hizmetlerinin verildiği ek hizmet binası 2009 yılında Genel Bütçe imkânları ile ihale edilmiş ve Ekim 2010’ da hizmete açılmıştır.
Hastanemiz 2012 yılı itibariyle 160 yatak kapasite ile hizmet vermektedir.